trener personalny poznań

Porady dietetyczne

15/01/2018

     Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy ćwiczysz dla poprawy samopoczucia lub sylwetki, właściwe odżywianie odgrywa kluczową rolę w optymalizacji rezultatów podejmowanej przez ciebie aktywności fizycznej.

     Podejmowanie właściwych decyzji żywieniowych może przyczynić się do uzyskania lepszych wyników sportowych, szybszej regeneracji i zapobiegania kontuzjom i przeciążeniom. 

     Świadome odżywianie i zbilansowana dieta są ważne dla każdego, a osoby podejmujące regularną aktywność fizyczną muszą zwracać szczególną uwagę na jakość i ilość przyjmowanego pożywienia. Najlepszy trening i suplementacja nie są w stanie zrekompensować skutków źle dobranego planu żywieniowego, czy wręcz braku takiego planu.

     Plan żywieniowy powinien uwzględniać krótko- i długofalowe cele, rodzaj i poziom intensywności treningu, a także - przede wszystkim - indywidualne zmienne, takie jak wiek, płeć, waga i poziom aktywności fizycznej. 

     Dobry plan żywieniowy to także  taki, który uwzględnia preferencje danej osoby, jej przyzwyczajenia, nawyki żywieniowe, styl życia - a więc jego przestrzeganie nie będzie wiązać się z dyskomfortem, a wszelkie zmiany wprowadzane są stopniowo. 

   Sama nie jestem zwolenniczką stosowania krótkotrwałych, modnych "diet", opierających się na restrykcyjnym ograniczaniu kalorii czy składników pokarmowych. Dla długotrwałych rezultatów konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych na takie, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Moją rolą jako trenera i doradcy dietetycznego jest przede wszystkim edukacja klientów w tym zakresie. Mogę pomóc w skomponowaniu diety i konkretnych posiłków, sukcesem jest jednak dla mnie to, kiedy moi podopieczni wiedzą, jakimi zasadami się kierować i podejmują świadome decyzje dotyczące własnego odżywiania.

Jestem autorką bloga https://lepiej-jesc.blogspot.com/ - znajdziesz tam artykuły i przepisy, które pomogą Ci na co dzień dbać o zdrowe nawyki i odżywianie.